InnoPark Konya TGB Firmalarından Minoris Baby GCIP-Türkiye 2018 Finalinde

Ocak,2019 San Francisco

Türkiye’nin İlk ve Tek Organik, Bor İçeren ve Anti Alerjik Çamaşır Deterjanını %100 Yerli sermaye ile üreten Minoris Baby ; Türkiye’de TÜBİTAK‘ın ev sahipliğinde Birleşmiş Milletler Sınai ve Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) tarafından 2014 yılından beri temiz teknolojiler alanında yürütülen girişimcilik hızlandırma programı GCIP-Türkiye 2018’in finalisti oldu.

Birleşmiş Milletler Sınai ve Kalkınma Teşkilatı (UNIDO), Küresel Çevre Fonu (GEF) desteği ile Enerji ve Çevre ana temalarındaki çeşitli kategorilerde girişimci iş fikirlerinin desteklenmesine yönelik global bir program yürütmektedir. 2014 yılından itibaren Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 8 ülkede (Ermenistan, Fas, Güney Afrika, Hindistan, Malezya, Pakistan, Tayland ve Türkiye) yürütülmeye başlayan ve önümüzdeki yıllarda giderek artan sayıda ülkenin katılımının hedeflendiği Global Cleantech Innovation Programme (GCIP) temiz teknoloji girişimcilerini desteklemeyi hedefleyen bir platformdur.

GCIP 2018 – Türkiye bu yıl  “Atık Yönetimi”, “Enerji Verimliliği”, “İleri Malzemeler”, “Su Verimliliği”, “Yenilenebilir Enerji”, “Yeşil Binalar” ve “Akıllı Ulaşım” konularında alınan başvuruları düzenlenen açık panellerde konu uzmanlarıyla değerlendirdi. Yarı-finalist ünvanı ile programa devam etmeye uygun bulunan 25 takım içerinde olan Minoris Baby panel sonucunda belirlenen 15 finalistten biri olmaya hak kazandı.

Minoris Baby‘i başarıları için kutlar, final yolunda başarılar dileriz.


WhatsApp chat